Turystyka biznesowa jako motywacja dla pracowników

turystyka biznesowa

W ostatnich latach na popularności zyskał trend podróży służbowych połączonych z turystyką. Oprócz typowo służbowego charakteru, turystyka biznesowa to bardzo często wspaniała okazja do poznawania nowych osób i miejsca, a także źródło inspiracji. 

Nie tylko pracą człowiek żyje

Według Światowej Organizacji Turystyki osoba, która podróżuje a jednocześnie łączy interesy z rozrywką i korzysta z infrastruktury turystycznej, to turysta biznesowy.  Najlepsza propozycja dostępna jest na http://meetingart.pl/oferty/turystyka-biznesowa/.

turystyka biznesowa

Można zatem powiedzieć, że turystyka biznesowa opiera się na kilku filarach. Nie tylko umożliwia pozyskanie klientów czy zacieśnienie więzi z kontrahentami, ale stanowi także doskonałą okazję do zwiedzania i rekreacji. 

Turystyka biznesowa w praktyce

Spotkania biznesowe, oprócz wypełniania obowiązków służbowych, zakładają często dla ich uczestników różnego rodzaju atrakcje, takie jak:

  • wycieczki krajoznawcze w znane miejsca, 
  • cykliczne imprezy kulturalne,
  • spotkania towarzyskie. 

Choć takie rozrywki nie są oczywiście nadrzędnym celem podróży służbowej, a jedynie dodatkiem do pracy, dość często przesądzają o wyborze docelowego miejsca wyjazdu.

W Polsce największe zainteresowanie pod względem turystyki biznesowej wzbudza Warszawa.

To właśnie w stolicy odbywa się olbrzymia ilość spotkań biznesowych, wśród których zdecydowaną większość stanowią różnego rodzaju kongresy i konferencje, a także wydarzenia motywacyjne i niezliczone targi. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, ten segment biznesu będzie się rozwijał wraz z rozbudową miejskiej infrakstruktury.