O czym pamiętać organizując konkurs na Instagramie?

konkurs na instagramie

Konkursy na Instagramie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem użytkowników. Na ich organizację decydują się zazwyczaj osoby mające dużo obserwujących. Warto jednak mieć świadomość tego, o czym należy pamiętać organizując konkurs, a także poznać największe zalety takiego rozwiązania. 

Jakie zalety wynikają z organizowania konkursów na Instagramie? 

Konkurs na Instagramie organizuje się zazwyczaj w ściśle określonym celu. Większości osób, które decydują się na jego przeprowadzenie, zależy przede wszystkim na: 

  • zdobyciu nowych obserwatorów 
  • podtrzymaniu zainteresowania dotychczasowych obserwatorów 
  • nagrodzeniu obserwatorów za śledzenie zamieszczanych przez organizatora treści 

Wydaje się więc, że organizacja instagramowego konkursu wiąże się z samymi korzyściami. Nie wolno jednak zapominać o ważnych zasadach, którymi należy się kierować przygotowując go. To od tego w głównej mierze zależy sukces przedsięwzięcia.

Jakich zasad trzeba przestrzegać organizując konkurs?

Organizowanie konkursu na Instagramie wbrew pozorom nie należy do najprostszych zadań (więcej na ten temat: https://kohai.pl/blog/instagram-jak-przygotowac-dobry-konkurs/). Przede wszystkim, należy zadać samemu sobie pytanie o cel takiego konkursu. Później nie pozostaje już nic innego jak dążenie do jego realizacji. Warto zastanowić się nad wyborem właściwej nagrody, która zainteresuje potencjalnych uczestników. Doskonale, jeśli będzie ona w jakiś sposób powiązana z tematyką konta. Należy zatroszczyć się także o to, aby zasady konkursu były jak najprostsze oraz starannie wytłumaczone. Im bardziej skomplikowane będą, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo tego, że konkurs przyciągnie uwagę dużej ilości osób. Organizator musi również precyzyjnie określić czas trwania konkursu. Najlepiej, jeśli rozstrzygnięcie nastąpi nie później niż po tygodniu. Jeśli konkurs będzie trwał zbyt długo, na przykład kilkanaście dni, najprawdopodobniej niezbyt wiele osób weźmie w nim udział, a nie o to przecież chodzi. Warto także zdawać sobie sprawę z faktu, że najlepsze rezultaty przynosi regularne organizowanie konkursów, na przykład raz na kilka miesięcy.