Niszczarka do papieru domowa i biurowa

niszczarki

Niszczarka to taki sprzęt, który powinien znajdować się na wyposażeniu każdego biura. Pozwala on bowiem w pełni skutecznie zniszczyć poszczególne dokumenty. Czym powinna charakteryzować się niszczarka do papieru domowa, a jakie parametry powinna posiadać niszczarka biurowa?

Niszczarka RODO – właściwa ochrona danych osobowych

Po wejściu w życie Ustawy o Ochronie Danych Osobowych wyposażenie biur, szkół oraz poszczególnych instytucji użyteczności publicznej w niszczarki do papieru stało się wręcz koniecznością. Otóż za nieumyślne udostępnienie danych osobowych tym osobom, które nie były do tego uprawnione grożą bardzo dotkliwe sankcje.

Dziś obowiązkiem każdego przedsiębiorcy oraz każdej osoby fizycznej jest właściwe przestrzeganie zasad ochrony danych osobowych. Normy te opisane są szczegółowo w poszczególnych przepisach prawnych, niemniej wśród najważniejszych z nich należy wymienić:

  • normę EN 15713 – która dokładnie określa zakres bezpiecznego niszczenia niejawnych dokumentów
  • normę DIN 66399 – która reguluje zasady dotyczące bezpiecznego niszczenia dokumentów oraz poszczególnych nośników danych

Niszczarka do użytku biurowego oraz domowego

Niszczarka z ofisfera.pl to sprzęt służący do niszczenia ważnych dokumentów, które nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Dziś w poszczególnych sklepach każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru niszczarki tnące papier w paski oraz takie, które tną go na drobniutkie ścinki. Decydując się na zakup warto zawsze wybrać taki sprzęt, który będzie ciął papier na bardzo drobne kawałki.

Dziś na rynku dostępne są takie modele, które potrafią bez problemu niszczyć dokumenty wraz ze zszywkami oraz spinaczami. Wysokiej jakości sprzęt radzi sobie także doskonale z zalaminowanymi dokumentami oraz znajdującymi się w koszulkach.

Na rynku dostępne są także takie modele, które oprócz papieru potrafią skutecznie zniszczyć:

  • płyty CD/DVD
  • plastikowe karty debetowe i kredytowe,
  • karty dostępu do drzwi

Warto zainwestować w wysokiej jakości sprzęt który potrafi skutecznie niszczyć płyty, bowiem dziś większość danych osobowych jest przechowywanych w formie elektronicznej.