Jaka mysz do komputera?

myszki do komputera

Gdy ktoś szuka myszki do komputera, powinien najpierw określić, do czego mu ona jest dokładnie potrzebna. Inne myszki są przeznaczone dla graczy, inne dla profesjonalistów, a inne do pracy w biurze. Ten artykuł odpowie na pytanie, na co zwracać uwagę przy wyborze…

Mysz komputerowa przewodowa, czy bez kabla?

Jeżeli szuka się myszki typowo do gier komputerowych, dla których kluczowy jest każdy ułamek sekundy, należy wybrać myszkę przewodową. Jest precyzyjna i ma minimalne opóźnienie. Kabel na pewno nie jest tutaj szczególnie uciążliwy. Przez brak akumulatorów myszka przewodowa jest przeważnie lżejsza od myszki bezprzewodowej.

Jeżeli zaś potrzebna jest myszka do pracy w biurze, najlepiej wybrać myszkę bezprzewodową. Dzięki temu kable nie będą nam się plątały niepotrzebnie pod nogami. Należy jednak pamiętać o częstym ładowaniu jej akumulatora lub wymianie baterii. No i łatwiej ją zakłócić innym urządzeniom. 

 Mysz laserowa czy optyczna?

myszki do komputera

Mysz laserowa i optyczna działają dosyć podobnie, bo reagują w oparciu o system optyczny, ale jednak diabeł tkwi w szczegółach. Mysz optyczna światło emituje dioda LED, w myszce laserowej z kolei – laser. Laser jest bardziej precyzyjny, jednak trzeba bardziej zwracać na podłoże, które musi być twarde, jednolite i o tej samej barwie. Myszka laserowa jest przy tym droższa.

Inne ważne cechy

Ważne jest też, aby myszka komputerowa miała odpowiednią ergonomię – czyli aby dobrze “leżała” nam w dłoni. Warto także sprawdzić jak działają przyciski oraz kółko przewijania.