Jak połączyć facebook z instagramem w kilka chwil?

instagram i facebook

Obecnie najchętniej wybierane media społecznościowe, to Instagram i Facebook. To właśnie z tych potrafi na co dzień, korzysta najwięcej osób, nie tylko tych prywatnych, ale także jeśli chodzi o firmy. Warto więc wykorzystać ten fakt i sprawić, że naszą działalność będzie w stanie zobaczyć w sieci o wiele więcej obserwatorów. Dużym problemem jest jednak wstawianie osobnych postów na Facebook i na Instagramie. Nie musimy jednak tej czynności rozbijać, bo jesteśmy w stanie umieszczać posty na obu portalach równocześnie, kiedy połączymy konto. 

Jak połączyć firmowe konto Facebook z Instagramem?

Jeśli chcemy bardzo szybko połączyć firmowe konto Facebook na Instagramie i dzięki temu nie musieć tracić czasu na publikowanie postów na jednym i drugim portalu osobno, to musimy najpierw:

  • – znaleźć Business managera,
  • – kliknąć zakładkę informacyjną,
  • – odszukać zakładkę Instagram,
  • – kliknąć łączenie obu kont razem.  

Czy warto łączyć ze sobą konto Facebook i Instagram?

Z pewnością warto wiedzieć, jak połączyć Facebook z Instagramem, bo jest to działanie niezwykle opłacalne. Musimy wiedzieć, że to właśnie te dwa portale sprawiają, że możemy zjednać sobie zdecydowanie większą grupę odbiorców, którzy będą z chęcią przeglądać publikowane przez nas treści. Jeszcze jakiś czas temu niestety nie było możliwe łączenie dwóch kont ze sobą, co sprawiało, że publikowane treści musiały być wystawiane na oba konta oddzielnie. To zajmowało z kolei więcej czasu. Obecnie wystawiając jeden post na Facebooku, możemy wstawić go w tym samym czasie na Instagram. Jest to rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, bo to właśnie te portale potrafią zjednać największą liczbę użytkowników. Możemy także skorzystać z pozycjonowania lokalnego, kiedy nasza firma zajmuje się usługami, których wykonanie wymaga fizycznego stawiennictwa pracowników naszej firmy. Jesteśmy w stanie więc dopasować wszystkie usługi tak, aby odpowiadały idealnie potrzebom naszej działalności i aby Facebook i Instagram okazał się dla nas idealną reklamą.