Fakty o team buildingu

team building

Team building to naprawdę ważna kwestia, nad którą zdecydowanie warto się pochylić nieco dokładniej. Poniżej zostaną zatem przytoczone najważniejsze fakty dotyczące team buildingu.

Team building rozpoczyna się już w momencie rekrutacji

team building

Zdecydowanie tak. Teoretycznie mogłoby się wydawać, że to nie będzie prawda. W końcu kto to słyszał, aby budować zespół w trakcie kompletowania go? Jednak no właśnie – to jest bardzo istotne. Wygląda to trochę jak budowanie z lego zamku. Jeśli wybierze się niepasujące do siebie kostki, to choćby i były one śliczne i doskonałe- nie zbuduje się nimi zamku.

Podobnie jest z pracownikami. Niestety jeśli nie wybierze się ich starannie, to skończyć się to może naprawdę nieciekawie. Generalnie rzecz ujmując, nawet świetni pracownicy, ale o zupełnie niepasujących do siebie kompetencjach, niestety nigdy nie zbudują zgranego i dobrego zespołu.

W team buildingu pomagają imprezy i eventy

Zdecydowanie tak! Dzisiaj wiele firm organizuje naprawdę ciekawe eventy i imprezy integracyjne, motywacyjne, budujące zespół dla wielu różnych firm. Naprawdę warto skorzystać z takiej możliwości, ponieważ najczęściej wiąże się ona naprawdę z dość sporym poziomem zadowolenia wśród kierowników zespołu. Zasadniczo charakter takich imprez jest naprawdę różny – mogą to być imprezy surwiwalowe, wspólne wyjście na ściankę, piknik. Wszystko zależy od tego, jakie efekty chce się uzyskać – czy ma to być raczej budowanie wzajemnej motywacji, czy też odnalezienie lidera w grupie itp.