Co wyróżnia druki akcydensowe?

druk akcydensowy

Druki akcydensowe były kiedyś niezbędne w każdej firmie i biurze. Nie można się było bez nich obejść. Umożliwiały szybkie i sprawne wypisywanie oficjalnych dokumentów. Nadal druki te mają szereg zalet, które sprawiają, że ludzie wciąż chętnie z nich korzystają. Jakie to cechy?

Tyle kopii, ile trzeba

W jednej chwili możesz wypisać kilka kopii. Druki akcydensowe umożliwiają przygotowanie wielu egzemplarzy tego samego pisma bez konieczności czekania na nie. Są tworzone w tej samej chwili, kiedy tworzony jest oryginał. Ma to ogromne znaczenie, gdy na dokumenty czeka kilka osób równocześnie.

Ekologiczne

Wypełnianie druków akcydensowych nie obciąża środowiska naturalnego, bo nie wymaga użycia prądu elektrycznego, czy grubego papieru do ksera. Tym bardziej że papier do drukarek raczej nie pochodzi z recyklingu. Nie przyczynia się też do produkowania kolejnego sprzętu. Ostatecznie nie generuje się, więc tak dużo śmieci zalegających później na składowiskach odpadów.

Nie potrzeba żadnych umiejętności

Druki akcydensowe są proste do uzupełnienia. Poradzi sobie z tym każdy, kto umie pisać. W związku z tym są prawdziwymi przyjaciółmi osób sceptycznie nastawionych do technologii oraz tych, które po prostu nie lubią pracować na komputerze. Oczywiście, nie jest to fizyka kwantowa. Jednak w przeciwieństwie do ręcznego wypisywania druków, obsługa specjalistycznych programów wymaga wcześniejszego przeszkolenia.