Co to jest szafa rackowa?

szafa_rack_wn_

Szafa serwerowa rack to standardowe wyposażenie każdej serwerowni oraz pomieszczeń technicznych. Jest to najlepsze rozwiązanie, które pozwala na umieszczenie najważniejszych komponentów serwerowych oraz podzespołów komputerowych. Szafy informatyczne są najlepszym sposobem na zachowanie porządku, ponieważ dzięki nim oszczędza się miejsce. Rack jest to standard dotyczący nie tylko samych szaf, ale też wszelkich innych komponentów, które mogą być w nich zamontowane. Mogą to być wszelkiego rodzaju stojaki i inne urządzenia techniczne lub przemysłowe.

Gdzie używa się szafy serwerowe?

Jest to jeden z najpopularniejszych systemów stosowanych w serwerowniach. Co więcej, tworzący ten standard specjaliści określili wszelkie wytyczne. Oznacza to, że szafy oraz stojaki muszą mieć odpowiednie wymiary, pasujące do siebie. Szafa rackowa serwerowa wykorzystywana jest nie tylko jako osprzęt serwerowni. Tego typu system jest również używany w teleinformatyce, przez co spotkać je można w pomieszczeniach przemysłowych wielu przedsiębiorstw. Są one również używane w studiach nagraniowych. To właśnie przez przemyślany design oraz niepowtarzalną konstrukcję, szafy te używane są w wielu miejscach, które muszą mieć zorganizowane pomieszczenia techniczne. Jest to najpopularniejszy sposób na zachowanie porządku w serwerowniach.

Do czego służą szafy serwerowe?

Szafy serwerowe umożliwiają przechowywanie istotnej elektroniki, odpowiedzialnej za działanie układów. Szafy gwarantują przechowywanie komponentów w odpowiednich warunkach. Jest to niezwykle ważne szczególnie w przypadku delikatnych urządzeń elektronicznych, które mogą łatwo się uszkodzić. Szafy rackowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach, zarówno mniejszych, jak i dużych przedsiębiorstwach zajmujących się teleinformatyką.
To właśnie przemyślany standard wyróżnia je spośród innych tego typu rozwiązań. Ważne jest to, aby wybrać taką szafę, która będzie najlepszym rozwiązaniem i pomieści wszystkie potrzebne komponenty.
Najczęściej szafy te dostępne są w rozmiarze 19 cali, równe popularne są szafy o rozmiarze 10 cali.