Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drukarki wielofunkcyjnej?

Wśród bardzo popularnych urządzeń biurowych można przede wszystkim wyróżnić drukarkę laserową. Dzięki niej możliwy jest wydruk różnego rodzaju materiałów takich jak dokumenty, zdjęcia czy też inne istotne elementy. Podczas zakupu tego rodzaju urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, wśród których można wymienić pamięć RAM oraz rozdzielczość drukowanych obrazów.

Pamięć RAM w drukarce

Pamięć RAM jest jednym z najbardziej istotnych parametrów w urządzeniu takim jak drukarka laserowa wielofunkcyjna. Dzięki wysokim parametrom pamięci RAM możliwe jest bardzo szybkie drukowanie przez drukarkę różnego rodzaju dokumentów. Im więcej urządzenie posiada pamięci RAM, tym jego praca jest dużo bardziej efektywna. Parametr przede wszystkim jest odpowiedzialny za zatrzymywanie w pamięci danych związanych z drukowanym plikiem. Dzięki temu drukowane obrazy w szybszy sposób się ładują. Ma to również związek z efektywnością pracy samego procesora. Standardowe modele drukarek mają od 64MB do 512MB pamięci RAM. Natomiast droższe mogą mieć nawet 2GB pamięci RAM.

Rozdzielczość w drukarce

Kolejnym istotnym parametrem w urządzeniu takim jak drukarka laserowa ze skanerem jest rozdzielczość jej drukowania. W drukarkach parametr DPI określa z jaką jakością one drukują. Warto wybierać drukarki z jak najwyższym parametrem DPI, ponieważ im on jest większy, tym drukowane obrazy mają lepszą jakość oraz ostrość. Jeśli drukujemy wyłącznie czarno-białe dokumenty możemy wybrać drukarkę o stosunkowo niskiej rozdzielczości. Jednak przy drukowaniu wysokiej jakości obrazów warto wybrać urządzenie, które będzie posiadało dość wysoką rozdzielczość. Optymalna rozdzielczość to 600×600 DPI. Natomiast przy wydrukach zdjęć warto wybrać rozdzielczość taką jak 1200×1200 DPI, ponieważ będzie to gwarantowało dużo lepsze wydruki.

Więcej przeczytasz na www.drtusz.pl