Jak kupować tonery do drukarek?

tonery do drukarek

Choć kupienie drukarki laserowej to doskonała decyzja, która pozwala usprawnić pracę niejednego biura, to jednak wiedzieć trzeba również to, że co jakiś czas niezbędne będzie kupienie do niej odpowiedniego tonera. To właśnie on nanoszony jest na kartkę, następnie podgrzewany i utwardzany przy pomocy lasera. Na co więc należy zwracać uwagę podczas takiego zakupu?

Czym powinny się charakteryzować tonery do drukarek?

Od czego więc należy zacząć wybieranie tonera do drukarki? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, jaki dokładnie posiada się model urządzenia, ponieważ to właśnie od konkretnego rodzaju zależy to, czy kupiony toner będzie pasował. Bardzo ważne jest więc to, aby przed pójściem do sklepu sprawdzić, jakie kody są obecne na drukarce.
Kolejną bardzo ważną sprawą jest także to, aby ocenić, czy potrzebuje się toner wydajny i drogi, czy też tańszy i pozwalający na wydrukowanie mniejszej ilości stron. W tym wypadku ocenić trzeba to, jak wiele się drukuje. Jeśli każdego miesiąca drukarka generuje ogromną liczbę wydruków, oszczędniejsze będzie nabycie wydajnego tonera. Więcej szczegółów można znaleźć na drtusz.pl.
Na sam koniec podczas wybierania tonera warto jeszcze upewnić się, czy potrzebuje się model czarno-biały czy też kolorowy. Wiele tu zależy oczywiście od tego, jaki model drukarki się posiada. W przeważającej większości wystarczający będzie model czarno-biały.

tonery do drukarek

Oryginalny czy zamiennik?

Nie bez znaczenia jest informacja, czy chce się kupić toner oryginalny, czy też zamiennik. Wersja nieoryginalna będzie z całą pewnością o wiele tańsza, lecz liczyć się trzeba z tym, że może być gorszej jakości. Co to oznacza? Przede wszystkim będzie to model mniej wydajny, czyli trzeba będzie go częściej kupować. Co więcej, możliwe będzie jego wysypywanie się z opakowania, co może brudzić kartki, lecz także sprzęt. Ryzyko uszkodzenia drukarki jest więc spore. Jeśli chce się tego uniknąć lepiej wybrać model oryginalny, który za wyższą cenę oferuje lepszą jakość.