Dzięki tym wskazówkom Twoje wizytówki będą się wyróżniać

W dzisiejszym cyfrowym świecie wizytówki szybko odchodzą w przeszłość. Ponieważ coraz więcej osób korzysta ze swoich smartfonów, aby pozostać w kontakcie ze swoimi znajomymi, wizytówki nie są już tak potrzebne. Wypiera się je na rzecz interakcji cyfrowych, takich jak profile na LinkedIn i Facebooku.

Na szczęście wciąż istnieją sposoby na to, aby Twoje wizytówki wyróżniały się na tle innych, dzięki czemu potencjalni znajomi nie wyrzucą ich zaraz po wręczeniu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak stworzyć przyciągające wzrok wizytówki, które sprawią, że Twoi rozmówcy będą domagać się więcej.

Spraw, aby Twoja wizytówka wyróżniała się kolorem

Kolor jest jedynym narzędziem marketingowym, które zwiększa uwagę bardziej niż czarny tekst na białym papierze. Ale nie możesz po prostu umieścić na wizytówce dowolnego koloru i oczekiwać, że będzie się wyróżniać. Musisz wybrać kolor, który uzupełni Twoją markę i motyw przewodni, a jednocześnie będzie pasował do kolorów Twojego logo i papeterii firmowej.

Dodaj przyciągający wzrok kolor do swojej wizytówki https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/wizytowki/, używając koloru komplementarnego. Na przykład, czerwony uzupełnia pomarańczowy i żółty, więc możesz użyć wizytówki w tych dwóch kolorach. Możesz też użyć odcienia, który uzupełnia Twoje logo lub papeterię, np. granatowego lub szarego. Na przykład żółty i niebieski tworzą żywe połączenie, które wyróżnia się z tłumu.

Jakich kolorów należy unikać? Unikaj czerwonego i niebieskiego, ponieważ są to najczęściej używane kolory na wizytówkach. Zamiast tego wybieraj kolory, które rzadziej pojawiają się na wizytówkach, takie jak zielony, fioletowy i szary. Unikaj zbyt wielu pasków i wzorów, ponieważ są one trudne do odczytania z daleka. Zamiast tego postaw na prosty wzór, np. jednolity kolor lub pojedynczy wzór.

Użyj szablonu, aby zaoszczędzić czas

Jeśli chcesz zatrudnić projektanta do stworzenia wizytówek, spędzisz o wiele więcej czasu na wybieraniu odpowiednich projektów, niż gdybyś użył szablonu wizytówki. Najlepsze szablony przeprowadzą Cię przez proces projektowania, dzięki czemu zaprojektowanie wizytówek zajmie Ci kilka godzin, a nie dni. W Internecie dostępnych jest wiele szablonów wizytówek, a wiele z nich jest darmowych.

Pamiętaj, aby przeczytać komentarze, a jeszcze lepiej zostawić recenzję, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto używa danego szablonu i skąd go wziął. Darmowe szablony wizytówek są świetne, ale też bardzo ograniczone. Większość z tych szablonów jest tworzona przez projektantów i specjalistów od marketingu, którzy starają się pomóc innym firmom.

Nie próbują oni pomóc Tobie, dlatego często okazuje się, że szablony wizytówek są albo zbyt skomplikowane, albo zbyt proste. Idealnie byłoby, gdybyś chciał mieć szablon wizytówki, który pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji.