Czy gry integracyjne dla pracowników to dobry pomysł?

Gry integracyjne to jeden z najpopularniejszych eventów organizowanych dla pracowników różnych firm. To wydarzenie, które warto zaplanować, aby stworzyć zgrany i efektywnie działający zespół. Gry tematyczne to świetna okazja do poznania siebie nawzajem i spędzenia razem czasu w przyjemny sposób. To zarazem fantastyczna sposobność do nauki pracy zespołowej.

Jakie gry tematyczne dla firm można zorganizować?

Gry tematyczne najczęściej wiążą się z realizowaniem przygotowanego wcześniej scenariusza. Przy takim wydarzeniu warto skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalnej agencji. Taka firma może zorganizować różnego rodzaju gry integracyjne. Ciekawe propozycje to:

  • gry miejskie — najczęściej polegają na zwiedzaniu wybranego miasta i rozwiązywaniu zagadek zawartych w scenariuszu;
  • imprezy tematyczne — to okazja, aby pracownicy porozmawiali ze sobą i poznali się lepiej w przyjaznej atmosferze;
  • turystyka biznesowa — to z kolei świetny sposób na poznanie nowych wyjątkowych miejsc z innymi pracownikami.
gry tematyczne

Czy gry terenowe dla pracowników to dobry pomysł?

Gry integracyjne mogą przybierać różne formy. Jedną z najpopularniejszych, zwłaszcza w sezonie letnim, są gry terenowe. Polegają one na zwiedzaniu wybranego miasta lub okolicy. Mogą mieć formę znanych wszystkim podchodów, jak również gry miejskiej lub nawet zabaw integracyjnych przy okazji pikniku pracowniczego. Gry terenowe często wymagają od uczestników ścisłej współpracy, dzięki czemu stanowią doskonały element team buildingu i pozwalają na zacieśnienie relacji pracowniczych. To opcja, z której zdecydowanie warto skorzystać we własnej firmie.