Atrakcyjne konto na instagramie może należeć do Ciebie!

pomysły na posty instagram

Reklamujesz w internecie swoje usługi, produkty a może dzielisz się swoją pasją? Bez względu na zakres swojej działalności, na pewno zależy Ci na tym, aby zwiększać swoje zasięgi i przyciągać coraz większe grono odbiorców. Co zrobić więc, jeśli skończyły Ci się pomysły na posty na instagramie? Sprawdź nasze propozycje! 

Możliwości instagrama 

Warto korzystać z wszystkich narzędzi, jakie oferuje instagram i obserwować rezultaty. Bez względu na to czego dotyczy nasz profil, warto nasze plany i pomysły sprawdzać różnymi sposobami, nie tylko poprzez tradycyjny post. Czego warto spróbować?

  • reels 
  • live 
  • karuzela 

Reels, nazywane prościej też rolką, przyciąga uwagę i umożliwia w prosty sposób pokazanie produktu, czy śmiesznej sytuacji z życia firmy. Live idealnie sprawdzi się, kiedy chcemy przeprowadzić rozmowę w gościem. Karuzele najczęściej wykorzystywane są w postach edukacyjnych, mających na celu porównanie produktów. 

Daj się poznać

Lubimy wiedzieć, że za konkretną marką stoją konkretne, żywe osoby. Dlatego warto w mediach przedstawić siebie i swój zespół. Możesz do tego wykorzystać narzędzia z powyższego punktu, lub tradycyjny post, przedstawiający jak spędzasz czas wolny, przygotowujesz się do planowanego w firmie wydarzenia czy pijesz kawę z resztą zespołu. Dobrym pomysłem jest również wyróżnienie każdej osoby osobnym postem z krótkim opisem kim jest i czym dokładnie się zajmuje. 

Aktywizuj swoich obserwatorów 

W przypadku zasięgów i algorytmów, jedna aktywność napędza kolejną. Każde polubienie, udostępnienie czy komentarz pozytywnie wpływa na statystyki. Dlatego właśnie, warto zachęcać obserwatorów do tego typu działalności. Jak to zrobić? Dodając post, zadaj w nim pytanie nawiązujące do treści, aby ludzie chętniej dzielili się w komentarzach własnymi przemyśleniami czy doświadczeniami. Protip – na takie komentarze warto również odpisywać. To kolejna szansa na nawiązanie relacji z obserwatorem i zachęcenie kolejnych osób do komentowania. Można również samą grafikę w poście poświęcić na wpisanie pytania czy zadania. Można do tego celu wykorzystywać wszelakie nietypowe święta jak np dzień pizzy. 

Jak wygląda aktualnie Twój plan pomysłów na posty na instagrama? Nie ma na co czekać, pora działać!